Czy do remontu mieszkania trzeba zatrudnić projektanta

_______________________________________________________________________________________________________________

Współczesne rodziny coraz częściej zlecają usługi projektanta przy remoncie mieszkania.  I wielu ich przyjaciół jest zakłopotanych: „Dlaczego wydałeś tak dużo?  Nie mogłeś sam wybrać tapety i oświetlenia?  I z jednej strony mają rację – jeśli chcesz zostawić wszystko tak, jak jest, wystarczy odświeżyć wnętrze, wtedy możesz sam kupić nową tapetę, farbę i żyrandole.  Ale zadziała pod warunkiem, że dokładnie wiesz, czego chcesz, ufasz swojemu gustowi, a także masz wystarczająco dużo wolnego czasu na zakupy, przeglądanie katalogów i wybór.

 Ale jeśli chcesz zmienić swój dom lub kupiłeś mieszkanie w nowym budynku i potrzebujesz kompletnego remontu pod klucz, to praca tutaj jest bardziej globalna.  Jak urządzić wnętrze dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś?  Skąd wziąć materiały?  Jak dodać przytulności, stylu, uczynić pokój bardziej komfortowo i ergonomicznie ?  A może w ogóle nie wiesz, czego dokładnie chcesz, ale chcesz, żeby wyszło dobrze?  W takim przypadku przyjemne obowiązki stają się zupełnie nieprzyjemne i warto pomyśleć o zamówieniu usług projektanta do remontu mieszkania.

Dlaczego potrzebujesz projektanta?

Jeśli chcesz wyremontować w ciekawym stylu lub racjonalnie wykorzystać każdy metr swojego mieszkania, a jednocześnie zmieścić się w określonym budżecie, nie możesz obejść się bez pomocy fachowca.  Jeśli spróbujesz zrobić wszystko sam, nie mając jasnego pomysłu i wiedzy, możesz wydać o wiele więcej pieniędzy, niż gdybyś zaufał profesjonaliście.  Wyobraź sobie – kupiłeś już materiały, zdarłeś ściany, wyrzuciłeś stare meble i jesteś gotowy do startu, a potem okazuje się, że cały budżet poszedł na łatwiznę, a na kosmetyczne wykończenie już nie starcza, nowe meble i wystrój.  Aby temu zapobiec, potrzebujesz jasnego planu, umiejętności planowania budżetu i wiedzy, skąd wziąć dobre materiały.  Do tego potrzebny jest kompetentny projektant.

Projektant wnętrz najpierw pozna Twoje życzenia, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć i zgodnie z otrzymanymi informacjami opracuje projekt, zestawienie materiałów i dokona kosztorysu.  Zdziwisz się, jak wiele trzeba wziąć pod uwagę – nie tylko ilość rolek tapety, kilogram tynku i innych materiałów wykończeniowych, ale nawet ilość sztuk gniazd czy innych detali.  A zadaniem projektanta jest obliczenie tego wszystkiego, aby było wystarczająco dużo i nie pozostało nadmiaru, którego nie będziesz wiedział, gdzie później przechowywać.

 Ponadto, tworząc nowe wnętrze, warto zastanowić się nie tylko, jak bardzo podobają Ci się poszczególne detale, czy to tapety, kafelki, armatura itp., ale także w jaki sposób zostaną ze sobą połączone i jakie wrażenie zrobi pomieszczenie. w rezultacie stworzyć.  Projektant ma już w tej kwestii doświadczenie, więc zadba o to, aby każde pomieszczenie i mieszkanie jako całość wyglądało harmonijnie i wygodnie, a nie niezdarnie.

Następnym krokiem jest zatrudnienie zespołu pracowników i upewnienie się, że praca jest wykonana dokładnie, aby ostatecznie uzyskać nazwę.  Jeśli kontrolujesz proces naprawy, to pomogę Ci w nadzorze architektonicznym.  W końcu jego zadaniem jest nie tylko wymyślenie projektu, ale także rozwiązanie jego realizacji, chroniąc cię przed nadmiernym chloe.

  Czy można obejść się bez projektanta?

  Praca projektanta i projektanta wnętrz obejmuje:

  •   Stworzenie wstępnego projektu projektowego (ogólny szkic z twoimi pomysłami);
  •  Rysunki techniczne i wizualizacje (wszystkie niezbędne rysunki dla budowlańców);
  •   wyposażenie (dobór materiałów, mebli itp.).

Jeśli rozumiesz, że nie możesz sobie pozwolić na pełnoprawną pracę projektanta, ale nadal chcesz uzyskać piękne i przytulne wnętrze, możesz przeznaczyć je na studio projektowe lub niezależnego projektanta i zażądać dla Ciebie tylko przytulnego projektu .  Wtedy zrozumiesz, w którym kierunku się poruszać, a potem sam o wszystko poprosisz, a koszt takich usług jest znacznie niższy niż skomplikowanej pracy, ale wynik będzie lepszy niż pełny

Jak wybrać projektanta do remontu mieszkania?

 Jeśli długo zastanawiałeś się, czy potrzebujesz projektanta do naprawy i zdecydowałeś, że nadal go potrzebujesz, teraz główne pytanie brzmi: jak wybrać specjalistę, który spełni Twoje oczekiwania i nie zmarnuje pieniędzy.

 Oto kilka wskazówek, o których należy pamiętać przy wyborze specjalisty:

  1. Spójrz na inne prace projektanta – powinieneś polubić styl, w jakim pracuje, być blisko tego, co sobie wyobrażasz.
  2. Sam projektant powinien być dla ciebie miły jako osoba – naprawa może zająć kilka tygodni, a nawet miesięcy, dlatego lepiej powierzyć go komuś, komu chcesz zaufać.
  3.  Ważne jest, aby portfolio zawierało nie tylko szkice, ale także realne fotografie zrealizowanych już projektów.
  4. Cena £.  Oczywiście wszyscy chcemy zaoszczędzić pieniądze, ale pamiętaj, że cena może iść w parze z jakością, a zbyt tani projektant sprawi, że wyjdziesz jeszcze gorzej niż było.  Średnia rozsądna cena za pracę projektanta to 20-50 dolarów za mkw.
  5.  Nadzór autorski.  To, o czym mówiliśmy powyżej, to wsparcie pracy, kontrola nad wykonaniem projektu, a także dobór i koordynacja materiałów.  Ta opcja jest płatna osobno, ale znacznie upraszcza naprawę i oszczędza dużo czasu.

Ostateczny wynik będzie zależał przede wszystkim od samego zadania – może się okazać, że chcesz bardzo ekstrawaganckiego projektu, którego realizację nie każdy będzie w stanie wykonać.  Nie oczekuj, że projektant będzie czarodziejem, ale bez jego pomocy wydasz o wiele więcej pieniędzy i czasu na naprawy, które mogłyby być o wiele przyjemniejsze.